Седми по реду Сабор дечијих фолклорних ансамбала Србије почео је данас 10.маја 2013године, у Ваљеву. Првог такмичарског дана натупило је 24 ансамбла у све три старосне категорије: бумбари,лептири и јуниори. Сабор су отворили гости из Палестине, играчки ансамбл из Јерихона који су дошли у госте својим побратимима КУД-у Абрашевић из Крагујевца, и изразили жељу да се представе и Ваљевској публици.

Фолклорна група из Јерихона Палестина на сцени

Одлуком трочланог стручног жирија који је одлучивао у саставу:

  • Богданка Ђурић
  • Бора Талевски
  • Борко Стојановић

Најбољи ансамбл вечери у категорији бумбари (играчи до 10 година старости)

  1. КУД ЛИВАДИЦА Доњја Ливадица
  2. КУД ЛЕВАЧ Рековац
  3. КУД СТЕВАН ШТРБАЦ Врчин

Најбољи ансамбл вечери у категорији лептири (играчи до 13 година старости)

  1. КУД ЛЕВАЧ Рековац
  2. КУД ЂЕРДАН Ваљево
  3. КУД ЦЕРОВИЦА Церовица

Најбољи ансамбл вечери у категорији јуниори (играчи до 16 година старости)

  1. КУД СТЕВАН ШТРБАЦ Врчин
  2. КУД ЈАНДРИЈА ТОМИЋ-ЧИЋ Крајишник
  3. КУД МЛАДОСТ Пецка

Комплетне оцене жирија и ранг листа учесника првог такмичарског дана можете погледати кликом на овај линк

Детаљи са концерта

РЕЗУЛТАТИ ДРУГОГ ТАКМИЧАРСКОГ ДАНА 11.05.2013.ГОДИНЕ

БУМБАРИ

  1. КУД ЖЕЉЕЗНИЧАР ИЗДВОЈЕНО ОДЕЉЕЊЕ СЕЛО ЧУКОЈЕВАЦ Чукојевац
  2. АНИП ЈУ ЛИРА Батајница
  3. КУДЖ БРАТСТВО Суботица

ЛЕПТИРИ

  1. АНИП ЈУ ЛИРА Батајница Бусије
  2. КУД ГРАДАЦ Ваљево
  3. КУД ЖЕЉЕЗНИЧАР ИЗДВОЈЕНО ОДЕЉЕЊЕ СЕЛО ЧУКОЈЕВАЦ Чукојевац

ЈУНИОРИ

  1. КУД ЛАПОВО Марковац
  2. СКУД ПЛАВСКА ЖУПА Брезовиоце Плав

Комплетне оцене жирија и ранг листа учесника другогг такмичарског дана можете погледати кликом на овај линк

РЕЗУЛТАТИ TРЕЋЕГ ТАКМИЧАРСКОГ ДАНА 12.05.2013.ГОДИНЕ

БУМБАРИ

  1. АНИП ТАУРУНУМ Земун
  2. КУД МИЛОЈЕ ПОПОВИЋ - ЂАК Кусадак
  3. ФОЛКЛОРНА СЕКЦИЈА ПЕТАР КОЧИЋ Земун

ЛЕПТИРИ

  1. ФОЛКЛОРНА СЕКЦИЈА ДОМА КУЛТУРЕ МЛАДОСТ Глогоњ
  2. КУД МИЋА ТАДИЋ Крупањ
  3. АНИП ФРУЛА Рашка

ЈУНИОРИ

  1. АНИП ТАУРУНУМ Земун
  2. КУД ЂЕРДАН Ваљево
  3. КУД ПРВИ ПАРТИЗАН Ужице

Комплетне оцене жирија и ранг листу учесника трећег такмичарског дана као и укупан пласман на седмом сабору МАЛИ ЗЛАТНИ ОПАНАК-2013 можете погледати кликом на овај линк

 

 

 

 

 

 

 

Они су победници
   
     
Пратите нас на>>>>>>